Güler Yüzlü Diş Hekimliği
Neden İmplant?

Neden İmplant?

İmplant, eksik olan dişlerin işlev ve estetiğini tekrar sağlamak için çene kemiğine yerleştirilen ve uygun...

Gönderiyi Oku
Dil Temizliği

Dil Temizliği

Gündelik hayatımızda dil temizliği de diş yüzeylerinin temizlenmesi kadar ağız sağlığının korunması ve...

Gönderiyi Oku

Çocuklar için özel olarak üretilmiş ağız büyüklüğüne uygun, yumuşak kıllara sahip bir fırça kullanılması uygundur. Çocukların diş fırçalama sırasında tadını çok sevdikleri diş macunlarını yutması olasıdır. Buna önlem olarak 3 yaşından küçük çocuklarda diş macunu kullanılmaması tavsiye edilir. 3 yaşından büyük çocuklarda da yine çocuklar için özel olarak üretilmiş flor oranları düşük diş macunlarından bezelye tanesi kadar kullanılması yeterli olacaktır.

• Çocuklar, sabah kahvaltıdan sonra akşam yatmadan önce dişlerini anne babalarının gözetiminde fırçalamalıdır.
• Şekerli gıdalar, asitli içecekler dişlerin en büyük düşmanıdır. Bu tip gıdalar olabildiğince az tüketilmeli, sonrasında dişler fırçalanamayacaksa en azından su içirilmelidir.
• Bebeklerde gece uyumadan önce biberonla şekerli, ballı sütlerin verilmesi “biberon çürüğü” denen diş çürüklerini meydana getirebilir. Biberon kullanımı olabildiğince azaltılmalı, uyumadan önce diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmalı, dişleri henüz sürmemiş bebeklerde ağız ortamı temiz bir tülbentle temizlenmeli, yine en azından bebeğe son olarak su içirilmelidir.
• Çürük oluşma riskinin yüksek olduğu düşünülen çocuklarda flor uygulamaları yapılarak dişlerin yapısı güçlendirilir, fissür örtücüler uygulanarak dişte çürük oluşumu engellenebilir.
• 1 yaşından itibaren çocuklar diş hekimi ile tanıştırılmalı, 6 ayda bir kontrol muayenesi yapılmalıdır.
• Beslenme alışkanlıkları düzenlenmeli, öğün aralarında abur cubur yenmesinden olabildiğince kaçınılmalıdır.

İlk muayenemiz ücretsizdir. Elinizde 6 ay için içinde çekilmiş röntgen var ise getirebilirsiniz. Yoksa kliniğimizde ağız içi panoromik röntgen çekilmektedir. Tedavi yapıldığı zaman, yapılan tedavinin ücreti alınmaktadır.

Kuvvetli referans ve uzun araştırmalar sonucu elde ettiğimiz verilere göre iki çeşit implant markası bulunmaktadır:

  • Mode implant: Yerli üretim implant markası olan Mode, dünyanın 30'u aşkın ülkesinde güvenle tercih edilen ve global markalar listesinde yer alan bir implant sistemidir.
  • Astra İmplant:  İsveç üretimli bu marka implantlar içinde en fazla tercih edilen implant markalarından biridir. Astra implant Nobel ve Straumman gibi premium implant sınıfında olup Astra implant fiyatları, Nobel ve ITI Straumman fiyatlarına yakın düzeydedir.

Kemik oranı yeterli olan herkese implant yapılması mümkündür. Fakat kişinin genel sağlık durumunun implanta engel teşkil etmemesi gerekir. Örneğin, kemik hastalarına implant yapılması uygun değildir. Bunun dışında şeker hastalığı da dikkat edilmesi gereken hastalıklardan biridir. Fakat kontrol altındaysa implant yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Bunun dışında rutin kortizon, kan sulandırıcı gibi ilaçlar kullanan hastaların doktoruyla konsültasyon yapılması gerekmektedir.

Diş eti hastalıklarının belirtileri:

  • Diş fırçalarken ya da kendiliğinden oluşan diş eti kanamaları
  • Ağızda tat bozukluğu
  • İtihap kaynaklı kötü ağız kokusu
  • Sallanan dişler
  • Dişler ve diş etlerinde kaşınma hissi
  • Kırmızı ve şiş diş etleri
  • Soğuk sıcak hassasiyeti

Düzenli kontroller ve diş taşı temizliği yapılıp yapılmadığı, kullanılan malzeme, hastaya bağlı etkenler göz önünde bulundurularak 5 ile 10 yıl arasındadır.

Telefonla yada mail ile herhangi bir diş tedavisi ile ilgili soru sormaktan çekinmeyin veya sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla bize gönderin. Mesajınız, en kısa sürede cevap verecek olan personelimize doğrudan gönderilecektir.