Güler Yüzlü Diş Hekimliği

Dental Lazer ile Dişçi Korkusu Sona Eriyor

Dişçi korkusu özellikle çocuklarda olmak üzere pek çok kişinin kabusu. Çok yeni bir yöntem olan dental lazer yöntemi bu korkulara son vermeyi hedefliyor.

Hızla ilerleyen teknoloji dişçilikte de önemli adımlar atılmasını sağladı. Son dönemde popüler olan dental lazer yöntemi ile hem daha kaliteli ve rahat bir tedavinin görülmesini sağlıyor hem de dişçi korkusunu en aza indiriyor.

Çocuklar da Dişçiden Korkmayacak

Özellikle çocuklar genel anlamda hastane, dişçi gibi yerlerden korkarlar. Bu durumun pek çok sebebi olabilir. Hastaların görülmesi, kullanılan aletler, aletlerin çıkardığı sesler, dişe yapılan işlemler gibi durumlar çocukları korkutur ve uzaklaştırır. Dolayısı ile çocukları dişçiye götürebilmek çok zordur.

Dişçiye ilk kez gidilmesi, tedavi koltuğuna oturulması ve aletlerin görülmesi hem çocuğu hem de diş hekimini olumsuz yönde etkiliyor. Doktorun işini yapamaması, zaman kaybetmesi, diğer hastalarla yeterince ilgilenememesi gibi sıkıntılar ile karşılaşılabiliyor. Dental lazer yöntemi ise bu durumu tam tersine çeviriyor. Dişe yapılacak tedavinin ağrı ya da acı vermeyeceği çocuklara gösteriliyor. Böylece oluşabilecek dişçi fobisi kolaylıkla önleniyor ve eğlenceli bir işlem halini alıyor.

Bu yeni dental lazer yöntemi ile klasik diş tedavilerinde olduğu gibi acı, ağrı, aletlerin basıncı, titreşimleri gibi durumlar ile karşılaşılmıyor. Anestezi yani iğne ile uyuşturulma yapılmasına bile gerek kalmıyor. Böylelikle iğne korkusu da yaşanmamış oluyor.

Dental lazer yöntemi iki çeşide ayrılıyor. Birinci yöntem yumuşak bölgelere uygulanırken, ikinci yöntem ise sert dokulara uygulanıyor. Dental lazer yöntemi ile yapılabilecek tedavi işlemleri; diş etinin kaldırılarak dişin rahat çıkmasını sağlamak, diş eti tedavileri, çürük temizleme gibi birçok işlem oluyor. Tedavi işlemi normal diş işlemlerine göre daha çabuk ve acısız geçerken, iyileşme süreci de bu yönde daha kolay oluyor.

Şişli Diş Hekimi – İmplant Akademi‘de de dental lazer uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamayı siz de yaptırmak istiyorsanız sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Doktor Hakkında

1983 yılı İstanbul doğumludur. İlk öğrenimini Osmaniye Atatürk İlkokulunda, orta öğrenimini sırasıyla Osmaniye Anadolu Lisesi ve Erzurum Fen Lisesinde okudu. Üniversite eğitimine 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine başladı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine yatay geçiş yapmıştır. 5 yıllık eğitimin sonunda 2007 yılında diş hekimi unvanını almış ve aynı yıl yapılan doktora sınavında başarılı olarak İstanbul Üniversitesi Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı, Ağız Diş Çene Hastalıkları Bilim Dalında doktora eğitimine başlamıştır. Doktora eğitimi boyunca çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrede katılımcı olmuş, bilimsel makaleler ve posterler yayınlamıştır. 2011 yılında Finlandiya Okulu Üniversitesi Oral ve Maksillofasial Cerrahi ABD’ da Doku mühendisliği, nadir görülen Odontojenik enfeksiyonlar ve Distraksiyon Osteogenezi konularında eğitim almıştır. 2011 yılı sonunda Doktora eğitimini tamamlayarak Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi dalında uzman doktor olmuştur. Doktora eğitiminin ardından 2012 yılında Çene Cerrahisi Uzmanı olarak Tatvan Askeri Hastanesinde vatani görevini yapmıştır. Dr. Öztürk American Medical Association’’, ‘’Med Oral Patol Oral Cir Bucal’’, ‘’Norsk Oralmedisinsk Selskap’’ aktif üyesidir. Mesleki ilgi alanları; Oral implantoloji, Oral prekanseröz lezyonlar ve oral kanserler, Ağız hastalıklarıdır. Yüzme, bisiklet ve triathlon sporlarıyla ilgilenmektedir ve ilgili branşlarda lisans sahibidir. Dr. Özgür Öztürk oral implantoloji alanında çok sayıda vaka, invaziv operasyon ve komplikasyon tecrübesine sahiptir.
Dr. Özgür Öztürk
AĞIZ, DIŞ VE ÇENE HASTALIKLARI CERRAHISI UZMANI

Doktor Hakkında

Dt. Ayfer ATAMER
PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ

Doktor Hakkında

1993 yılı Ankara doğumludur. Lise öğrenimini Ankara Hasan Ali Yücal Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamlanmıştır. 2011 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girmiştir. Ayrıca Temel İmplantoloji Konulu Kurs ve Workshop, 4.Genç Edad Kış Sempozyumu, TDB 24.Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi sertifikaları mevcuttur. İlgi alanları diş dolgusu, kök kanal tedavisi, diş temizliği ve parlatma, estetik restorasyon, pediatrik diş hekimliği.

Dt. Gizem HARMANKAYA
DİŞ HEKİMİ

Doktor Hakkında

1987 yılı Eskişehir doğumlu. 2001-2005 Adnan Menderes Anadolu Lisesi 2005-2010 İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi- Lisans eğitimi 2010-2013 Genel Diş Hekimliği 2013-2016 Bülent Ecevit Üniversitesi Periodontoloji Bölümü – Uzmanlık Eğitimi Mesleki İlgi alanları Mukogingival cerrahi İmplant uygulamaları

Uzm. Dr. Elif Nihan ATALAY
Periodontoloji Uzmanı ( Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi)

Doktor Hakkında

1988 yılı Edirne doğumludur. İlk öğrenimini Babaeski Cumhuriyet İlköğretim okulunda, lise öğrenimini Edirne Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamlamıştır. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girmiştir. 2010-2011 yıllarında eğitimini Finlandiya Oulu Üniversitesinde sürdürmüş olup, doktora sınavında başarılı olarak 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilimdalında doktora eğitimine başlamıştır. Doktora eğitimi süresince yayınlanmış uluslararası-ulusal makale ve posterleri bulunmaktadır, çalışmalarına aynı fakültede devam etmektedir. Mesleki ilgi alanları; Estetik Diş Hekimliği, Tam Seramik Uygulamaları İmplantüstü Protetik Tedaviler Temporamandibular Rahatsızlıklardır.

Dt. Gizem Nur ÖZTÜRK
PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ