Güler Yüzlü Diş Hekimliği

Dental Lazer ile Dişçi Korkusu Sona Eriyor

Dişçi korkusu özellikle çocuklarda olmak üzere pek çok kişinin kabusu. Çok yeni bir yöntem olan dental lazer yöntemi bu korkulara son vermeyi hedefliyor.

Hızla ilerleyen teknoloji dişçilikte de önemli adımlar atılmasını sağladı. Son dönemde popüler olan dental lazer yöntemi ile hem daha kaliteli ve rahat bir tedavinin görülmesini sağlıyor hem de dişçi korkusunu en aza indiriyor.

Çocuklar da Dişçiden Korkmayacak

Özellikle çocuklar genel anlamda hastane, dişçi gibi yerlerden korkarlar. Bu durumun pek çok sebebi olabilir. Hastaların görülmesi, kullanılan aletler, aletlerin çıkardığı sesler, dişe yapılan işlemler gibi durumlar çocukları korkutur ve uzaklaştırır. Dolayısı ile çocukları dişçiye götürebilmek çok zordur.

Dişçiye ilk kez gidilmesi, tedavi koltuğuna oturulması ve aletlerin görülmesi hem çocuğu hem de diş hekimini olumsuz yönde etkiliyor. Doktorun işini yapamaması, zaman kaybetmesi, diğer hastalarla yeterince ilgilenememesi gibi sıkıntılar ile karşılaşılabiliyor. Dental lazer yöntemi ise bu durumu tam tersine çeviriyor. Dişe yapılacak tedavinin ağrı ya da acı vermeyeceği çocuklara gösteriliyor. Böylece oluşabilecek dişçi fobisi kolaylıkla önleniyor ve eğlenceli bir işlem halini alıyor.

Bu yeni dental lazer yöntemi ile klasik diş tedavilerinde olduğu gibi acı, ağrı, aletlerin basıncı, titreşimleri gibi durumlar ile karşılaşılmıyor. Anestezi yani iğne ile uyuşturulma yapılmasına bile gerek kalmıyor. Böylelikle iğne korkusu da yaşanmamış oluyor.

Dental lazer yöntemi iki çeşide ayrılıyor. Birinci yöntem yumuşak bölgelere uygulanırken, ikinci yöntem ise sert dokulara uygulanıyor. Dental lazer yöntemi ile yapılabilecek tedavi işlemleri; diş etinin kaldırılarak dişin rahat çıkmasını sağlamak, diş eti tedavileri, çürük temizleme gibi birçok işlem oluyor. Tedavi işlemi normal diş işlemlerine göre daha çabuk ve acısız geçerken, iyileşme süreci de bu yönde daha kolay oluyor.

Şişli Diş Hekimi – İmplant Akademi‘de de dental lazer uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamayı siz de yaptırmak istiyorsanız sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Doktor Hakkında

1988 yılı Edirne doğumludur. İlk öğrenimini Babaeski Cumhuriyet İlköğretim okulunda, lise öğrenimini Edirne Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamlamıştır. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girmiştir. 2010-2011 yıllarında eğitimini Finlandiya Oulu Üniversitesinde sürdürmüş olup, doktora sınavında başarılı olarak 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilimdalında doktora eğitimine başlamıştır. Doktora eğitimi süresince yayınlanmış uluslararası-ulusal makale ve posterleri bulunmaktadır, çalışmalarına aynı fakültede devam etmektedir.

Mesleki ilgi alanları; Estetik Diş Hekimliği, Tam Seramik Uygulamaları, İmplantüstü Protetik Tedaviler ve Temporamandibular Rahatsızlıklardır.

Dt. Gizem Nur ÖZTÜRK
PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ

Doktor Hakkında

1987 yılı Eskişehir doğumlu. 2001-2005 Adnan Menderes Anadolu Lisesi 2005-2010 İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi- Lisans eğitimi 2010-2013 Genel Diş Hekimliği 2013-2016 Bülent Ecevit Üniversitesi Periodontoloji Bölümü – Uzmanlık Eğitimi Mesleki İlgi alanları Mukogingival cerrahi İmplant uygulamaları

Dr. Elif Nihan ATALAY
PERİODONTOLOJİ UZMANI ( DİŞ ETİ HASTALIKLARI VE CERRAHİSİ)

Doktor Hakkında

1988 Çorlu doğumludur. İstanbul üniversitesi 2011 diş hekimliği fakültesi mezunudur. 2013 yılında doktoraya başlamıştır. Çalışmalarına aynı fakültede devam etmektedir.

İlgi alanları; Estetik diş hekimliği,Temporamandibular eklem rahatsızlıklardır, İmplantüstü protetik tedaviler.

Dt. Ayfer ATAMER
PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ

Doktor Hakkında

1993 yılı Ankara doğumludur. Lise öğrenimini Ankara Hasan Ali Yücal Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamlanmıştır. 2011 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girmiştir. Ayrıca Temel İmplantoloji Konulu Kurs ve Workshop, 4.Genç Edad Kış Sempozyumu, TDB 24.Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi sertifikaları mevcuttur. İlgi alanları diş dolgusu, kök kanal tedavisi, diş temizliği ve parlatma, estetik restorasyon, pediatrik diş hekimliği.

Dt. Gizem HARMANKAYA
DİŞ HEKİMİ