Hoş geldiniz! Nasıl yardımcı olabiliriz?

Aynı Gün İmplant Diş (İmmediat İmplant)

Klasik yöntemde implant uygulamalarından sonra kemik iyileşmesi için ortalama 3 ay beklenmesi gerekiyor.

Bu süre kimi hastalar için uzun özellikler yurtdışında yaşayıp Türkiye’ de implant yaptırmak isteyen hastalar için. Klinisyenler bu süreyi kısaltmak için çalışmalara başladı. Son yıllarda bu çalışmalar meyve vermeye başladı.

Yeni bir yöntem olan immediat yükleme protokolünde diş çekiminin yapıldığı aynı günde implantlat yerleştiriliyor. Operasyonun seyrine göre uygun koşullarda ise 24 saat içinde sabit geçici dişler de takılabilmektedir.

Hekimin tecrübesi ve becerisi sonucu etkilemektedir. Çene Cerrahisi Uzmanı ve Protez Uzmanının senkronize çalışması “Aynı Günde İmplant Diş” başarısı için altın anahtardır.

Avantajları: 

Hastaların dişsiz veya damak protezi ile geçireceği süre elimine edilmiş olur.

İmplant uygulaması, diş çekimi ile aynı anda yapıldığı için daha az cerrahi işlem.

Diş çekimi sonrasında oluşabilecek kemik erimelerinin önüne geçilir.

Dezavantajları:

İmplantların kemik ile bağlanması için gereken ortalama 3 aylık süreç beklenmeden protezler uygulandığı için implant tutmama ihtimali daha fazladır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

WhatsApp WhatsApp